Němčina nad zlato: zakončení 3. ročníku výuky němčiny na středních školách

18. 6. 2019

Celkem 65 studentů z pěti různých oborů Střední průmyslové školy strojnické a Střední odborné školy profesora Švejcara v Plzni obdrželo certifikáty za absolvování nepovinné výuky němčiny v letošním školním roce.

Absolventi již třetího ročníku projektu „Němčina nad zlato“, realizovaného Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže TANDEM, si hodiny němčiny zapsali nad rámec vyučování, aby si zvýšili kvalifikaci a zajistili lepší podmínky na trhu práce. Kromě slovní zásoby a gramatiky zahrnovala výuka také speciální lekce jazykové animace, setkání se zástupci německých firem z Plzeňského kraje i exkurze a praxe ve firmách, které výuku finančně podporují.

Samotné předávání certifikátů navazovalo na evaluaci spolupráce během celého školního roku, kde se sešli zástupci Česko německé obchodní a průmyslové komory Plzeň a jednotlivých do projektu zapojených firem, ředitel SPŠS a SOŠ profesora Švejcara v Plzni Rostislav Študent, vedoucí odboru školství, mládeže a sportu Plzeňského kraje Jaroslava Havlíčková a ředitel Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže TANDEM Jan Lontschar.

Vedle výuky německého jazyka se žáci učí nekonvenční metodou česko-německé jazykové animace a rozvíjí své komunikativní dovednosti. Dále v rámci projektu probíhají praxe studentů v německých firmách, exkurze a vstupy do výuky.

V rámci projektu proběhlo v tomto roce 284 hodin německého jazyka, 88 hodin česko- německé jazykové animace a 11 exkurzí a vstupů zástupců firem do výuky. Oproti předchozím letům je od září 2018/2019 možnost, aby se studenti školy přihlásili na kurz odborné strojírenské němčiny, který v tomto roce úspěšně dokončilo 9 studentů.

Projekt probíhá za podpory plzeňského zastoupení Česko-německé obchodní a průmyslové komory a Obchodní a průmyslové komory Regensburg, finanční podpory Plzeňského kraje a německých investorů v regionu, konkrétně firem STREICHER, Konplan, Alfmeier, MBtech Bohemia/AKKA a ZF Engineering. 


  Projekt jazykové animace na SŠ Němčina nad zlato
  Petr Veselý
  e-mail: vesely@tandem-org.cz
  telefon: +420 736 509 684


Mirka Reifovapublic & media relations
Mirka Reifová
e-mail: reifova@tandem-org.cz
telefon: +420 377 634 762

Aktuality

  • 11. 11. 2019 Mladí lidé v Berlíně
    Na jubilejním 10. česko-německém setkání mládeže v Berlíně ve dnech 8. – 10. 11. jsme spolu s téměř sty účastníky zakončili stěžejní téma pro roky 2017-2019 Společnými vzpomínkami ke společné budoucnosti . Zároveň...
  • 24. 10. 2019 Z kontaktní databáze: hledá se hudební škola či spolek k mezinárodní spolupráci
    Dětský a mládežnický orchestr Gleichamberg (dechová hudba) hledá českou hudební školu či hudební spolek k mezinárodní spolupráci.
  • 22. 10. 2019 Zažij Plzeň! potřebuje nové průvodce a průvodkyně!
    Prohlídky Zažij Plzeň! nabízí interaktivní program zaměřený na kulturu, historii a jazykové aktivity pro české a německé skupiny z řad škol, spolků, apod. Účastníci poznávají město prostřednictvím úkolů a her a zároveň se prvky...

Doporučujeme

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň