Nabídka Vyslanci ze sousední země

4. 10. 2012 Tandem přichází s nabídkou Vyslanců ze sousední země, kteří v letech 2012-2014 budou působit v rámci projektu Krůček po krůčku do sousední země. V letech 2012-2014 může Tandem zprostředkovat a financovat návštěvy Vyslanců ze sousední země, kteří působí v rámci projektu Krůček po krůčku do sousední země - Německo a němčina pro děti od 3 do 8 let.

Vyslanci jsou Tandemem speciálně vyškolení učitelé/učitelky mateřských a základních škol, lektoři/lektorky němčiny a češtiny, pracovníci s dětmi a mládeží z Česka a Německa, kteří mají zkušenosti v práci s dětmi, dobré znalosti sousední země a jejího jazyka.

Vyslanci přicházejí do jednotlivých zařízení s nabídkou jazykových animací, dopolední/odpolední plných her, fotografických projektů, předčítání dětské litratury, promítání krátých filmů a dalších aktivit směřujících k seznámení dětí ve věku od 3 do 8 let se sousední zemí a jejím jazykem.

Vyslance si do svého zařízení může pozvat mateřská a základní škola (1. a 2. třída), školní družina, organizace a sdružení pracující s dětmi v Jihočeském, Plzenském, Karlovarském, Ústeckém a Libereckém kraji.

Vyslanci tak mohou obohatit zařízení svými atraktivními aktivitami, představí zajímavé stránky sousední země v cca 120 českých a německých zařízeních.
Vyslanci tak usnadní dětem sbližování s Německem a nemčinou na české straně a s Českem a češtinou na německé straně hranice.

Konkrétní aktivity si zařízení zvolí po domluvě s vyslancem/vyslankyní např. z nově vydané publikace Projekt jako stavebnice. Tu si můžete objednat v našem e-shopu.


Přihlaste se už nyní!      


Aktuality

Doporučujeme

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň