Nabídka Vyslanci ze sousední země

Tandem přichází s nabídkou Vyslanců ze sousední země, kteří v letech 2012-2014 budou působit v rámci projektu Krůček po krůčku do sousední země. V letech 2012-2014 může Tandem zprostředkovat a financovat návštěvy Vyslanců ze sousední země, kteří působí v rámci projektu Krůček po krůčku do sousední země - Německo a němčina pro děti od 3 do 8 let.

Vyslanci jsou Tandemem speciálně vyškolení učitelé/učitelky mateřských a základních škol, lektoři/lektorky němčiny a češtiny, pracovníci s dětmi a mládeží z Česka a Německa, kteří mají zkušenosti v práci s dětmi, dobré znalosti sousední země a jejího jazyka.

Vyslanci přicházejí do jednotlivých zařízení s nabídkou jazykových animací, dopolední/odpolední plných her, fotografických projektů, předčítání dětské litratury, promítání krátých filmů a dalších aktivit směřujících k seznámení dětí ve věku od 3 do 8 let se sousední zemí a jejím jazykem.

Vyslance si do svého zařízení může pozvat mateřská a základní škola (1. a 2. třída), školní družina, organizace a sdružení pracující s dětmi v Jihočeském, Plzenském, Karlovarském, Ústeckém a Libereckém kraji.

Vyslanci tak mohou obohatit zařízení svými atraktivními aktivitami, představí zajímavé stránky sousední země v cca 120 českých a německých zařízeních.
Vyslanci tak usnadní dětem sbližování s Německem a nemčinou na české straně a s Českem a češtinou na německé straně hranice.

Konkrétní aktivity si zařízení zvolí po domluvě s vyslancem/vyslankyní např. z nově vydané publikace Projekt jako stavebnice. Tu si můžete objednat v našem e-shopu.


Přihlaste se už nyní!      


Aktuality

Doporučujeme

  • 12. 7. 2018 Tipy na letní dětské tábory s němčinou v roce 2018
    Přinášíme vám přehled letních táborů a workcampů pro rok 2018, kde se mohou děti a mladí lidé mimo jiné procvičit či zdokonalit v německém jazyce. Seznam bude průběžně doplňován. Chcete-li za organizátory svůj tábor na web přidat, můžete nám napsat...
  • 19. 6. 2018 Vypsání dobrovolnických míst v Německu - podzim 2018
    Je vám 18 – 30 let a chtěli byste strávit několik měsíců v Německu smysluplnou činností? Nebo víte o někom, kdo by si chtěl zpestřit studentská léta zajímavou stáží? Již od letošního září je v nabídce několik...
  • 23. 5. 2018 Gut drauf školení - strava, pohyb, stres
    Česko-německé školení GUT DRAUF, kde je hlavním tématem strava, pohyb a stres v práci s mládeží, se bude konat  15. - 17. června 2018   v Königsdorfu u Mnichova a je určeno pro pracovníky s mládeží, učitele a vychovatele z Česka a...
<%eshopCart%>

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube  

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita