Nabídka bezplatné prezentace projektu Do Německa na zkušenou pro základní střední školy

20. 4. 2018

Unikátní projekt Česko-německého fóra mládeže "Do Německa na zkušenou" probíhá na českých školách již ​14. rokem. Jeho cílem je motivovat žáky k různě zaměřeným krátkodobým i dlouhodobým pobytům v Evropě, zejména v Německu. Účastníci jednorázového informačního setkání jsou seznamováni s možností  studia, dobrovolnictví, účasti na mezinárodních setkáních a interkulturních projektech a v neposlední řadě s aktivitami na rozšiřování jazykových kompetencí.

Informace jsou zprostředkovávány interaktivní formou vyškolenými referenty, kteří se osobně v česko-německých vztazích angažují a s interkulturní výměnou mají vlastní zkušenosti.

Program je bezplatný (škola zajišťuje pouze učebnu s dataprojektorem), probíhá v češtině a trvá přibližně 90 minut (dvě vyučovací hodiny s pauzou), včetně prostoru pro otázky a diskuzi. Prezentace je vhodnou součástí výuky německého jazyka. 

Velikost skupiny by s ohledem na interaktivní podobu informačního semináře neměla přesáhnout 30 žáků, velmi rádi však prezentaci na Vaší škole zopakujeme nebo zajistíme dva referenty.

Pro získání představy o průběhu prezentace se podívejte na informační video nebo na webové stránky.​​

Případné dotazy velmi rádi zodpovíme na e-mailové adrese nazkusenou@cnfm.cz nebo na telefonním čísle +420 773 987 565.

Pokud máte zájem přihlásit svou školu ihned, vyplňte, prosím, krátký online formulář

 

Aktuality

Doporučujeme

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň