Mini-Bayreuth - hospitace a výlet do města dětí

Pro pracovníky s dětmi a mládeží z Plzeňského a Karlovarského kraje a jejich svěřence pořádá projekt Sousedé se stávají přáteli (2012-2013) dne 8. srpna 2013 výlet do hornofranckého města Bayreuth, kde budou moci na vlastní kůži zažít, jak funguje koncept mini-města pro děti.

 

Co je Mini-Bayreuth?
Jde o stanové městečko určené dětem školního věku. Po dobu jednoho týdne na začátku srpna dostávají děti každoročně příležitost realizovat se bez přítomnosti rodičů či učitelů a sami si sestavit svůj den z nabízených aktivit. Jednotlivé stany skýtají rozličné možnosti, jak si vydělat anebo utratit Knobery - speciální měnu platící pouze v městečku Mini-Bayreuth. Malí návštěvníci mohou vyzkoušet práci jako řemeslníci, žongléři, redaktoři, recyklátoři odpadů aj. Za svůj výdělek si pak nechávají zdobit svá těla, nakupují jídlo či nápoje. Jako v každém správném městě nechybí ani zde dětský parlament, policie, kostel, či občanská sdružení.

Kdy: Čtvrtek 8. srpna 2013
Kde: Sportovní areál SC Kreuz v německém Bayreuthu
Kdo: Pracovníci s dětmi a mládeží z Plzeňského a Karlovarského kraje se skupinami dětí nejlépe od 7 do 12 let (musí mít vlastní pasy!)
Co: Jednodenní výlet na Mini-Bayreuth s pestrým česko-německým programem pro děti. Možnost hospitace pro pracovníky s dětmi a mládeží. Autobus z Plzně (a dle domluvy i dalších míst) do Bayreuthu a zpět, vstupné na akci i občerstvení zajistí projekt Sousedé se stávají přáteli (2012-2013). Znalost němčiny není podmínkou, po celou akci bude k dispozici česky mluvící doprovod.


Informační schůzka
Informační schůzky proběhly ve dnech 8. a 22. 6. 2013 od 10 do 13 h v prostorách historické radnice v Plzni, kde byly sděleny podrobnosti nejen o výletě na Mini-Bayreuth, ale také na Mini-Salzburg a Mini-Regensburg.

Výpravy do těchto zahraničních mini-městeček jsou nedílnou součástí příprav na vytvoření konceptu Mini-Plzně, která se roku 2015 stane prvním městem dětí v ČR. Staňte se i Vy jeho spolutvůrcem!

Detailní informace o projektu Mini-Plzeň 2015 naleznete na webových stránkách projektu www.miniplzen.eu, aktuality také na Facebookovém profilu www.facebook.com/MiniPlzen.


Pro další informace o výpravě na Mini-Bayreuth prosím kontaktujte koordinátorku projektu Sousedé se stávají přáteli (2012-2013) Martinu Petrakovičovou.

 

Projekt "Sousedé se stávají přáteli (2012-2013)" je spolufinancován Evropskou unií v rámci programů Cíl 3 Česká republika – Svobodný stát Bavorsko.
Evropský fond pro regionální rozvoj: Investice do vaší budoucnosti

Aktuality

Doporučujeme

  • 12. 7. 2018 Tipy na letní dětské tábory s němčinou v roce 2018
    Přinášíme vám přehled letních táborů a workcampů pro rok 2018, kde se mohou děti a mladí lidé mimo jiné procvičit či zdokonalit v německém jazyce. Seznam bude průběžně doplňován. Chcete-li za organizátory svůj tábor na web přidat, můžete nám napsat...
  • 19. 6. 2018 Vypsání dobrovolnických míst v Německu - podzim 2018
    Je vám 18 – 30 let a chtěli byste strávit několik měsíců v Německu smysluplnou činností? Nebo víte o někom, kdo by si chtěl zpestřit studentská léta zajímavou stáží? Již od letošního září je v nabídce několik...
  • 23. 5. 2018 Gut drauf školení - strava, pohyb, stres
    Česko-německé školení GUT DRAUF, kde je hlavním tématem strava, pohyb a stres v práci s mládeží, se bude konat  15. - 17. června 2018   v Königsdorfu u Mnichova a je určeno pro pracovníky s mládeží, učitele a vychovatele z Česka a...
<%eshopCart%>

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube  

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita