JUFINALE - festival mládežnických filmů poprvé česko-německy!

Projekt Sousedé se stávají přáteli (2012-2013) zve srdečně na festival mládežnických filmů JUFINALE 2013, který se uskuteční v sobotu 23. listopadu 2013 v kině Selb. Těšit se můžete na celodenní promítání českých a německých soutěžních snímků, slavnostní udílení cen i doprovodný program.

Každý druhý rok se koná hornofrancké kolo bavorského festivalu mládežnických filmů JUFINALE. Letos poprvé byli díky projektu Sousedé se stávají přáteli (2012-2013) zapojeni i čeští filmaři.

Soutěže se mohli zúčastnit neprofesionální filmaři do 26 let, kteří pocházejí z Horních Franků, Plzeňského a Karlovarského kraje. Přihlášeno bylo dvacet sedm německých filmů, patnáct českých a jedna česko-německá koprodukce. Soutěžní snímky mohly mít libovolné téma i žánr, musely však splňovat podmínku délky do 30 minut.

Ve čtvrtek 26.09.2013 zasedla nezávislá porota, která hodnotila nejlepší české a německé filmy mladých tvůrců. Speciální kategorii tvořily snímky zabývající se tématem Evropa. V sobotu 23.11.2013 v kině příhraničního města Selb se i široká veřejnost může těšit na promítání všech přihlášených hraných, animovaných, dokumentárních i experimentálních filmů a předávání cen poroty.

Kdy: sobota 23. listopadu 2013

Kde: Kino-Center Selb, Poststraße 5, 95100 Selb

Program:  

 • 10 - 20 h     Promítání soutěžních snímků; stánek rádia „JungFM“; „Wunny“ – zábavný automobil Okresního kruhu mládeže Wunsiedel; Workshop filmové animace; doprovodné promítání filmů z minulého ročníku JUFINALE
 • 20,30 h       Slavnostní udílení cen
 • 21,30 h       Zakončení filmového festivalu společným rautem

Pozvánka s podrobným programem a rozpisem promítaných filmů zde.

Zájemce prosíme, aby se hlásili u koordinátorky projektu Martiny Petrakovičové.
V případě zájmu můžeme zprostředkovat odvoz autobusem z Nýřan do Selbu a zpět. Pro podrobné informace k dopravě se prosím hlaste do čtvrtka 21.11. do 12 h.
Projekt "Sousedé se stávají přáteli (2012-2013)" je spolufinancován Evropskou unií v rámci programů Cíl 3 Česká republika – Svobodný stát Bavorsko.
Evropský fond pro regionální rozvoj: Investice do vaší budoucnosti

Aktuality

Doporučujeme

 • 12. 7. 2018 Tipy na letní dětské tábory s němčinou v roce 2018
  Přinášíme vám přehled letních táborů a workcampů pro rok 2018, kde se mohou děti a mladí lidé mimo jiné procvičit či zdokonalit v německém jazyce. Seznam bude průběžně doplňován. Chcete-li za organizátory svůj tábor na web přidat, můžete nám napsat...
 • 19. 6. 2018 Vypsání dobrovolnických míst v Německu - podzim 2018
  Je vám 18 – 30 let a chtěli byste strávit několik měsíců v Německu smysluplnou činností? Nebo víte o někom, kdo by si chtěl zpestřit studentská léta zajímavou stáží? Již od letošního září je v nabídce několik...
 • 23. 5. 2018 Gut drauf školení - strava, pohyb, stres
  Česko-německé školení GUT DRAUF, kde je hlavním tématem strava, pohyb a stres v práci s mládeží, se bude konat  15. - 17. června 2018   v Königsdorfu u Mnichova a je určeno pro pracovníky s mládeží, učitele a vychovatele z Česka a...
<%eshopCart%>

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube  

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita