JUFINALE - festival i setkání slavily hvězdný úspěch

Ve dnech 22.-24. 11. 2013 se městečko Selb proměnilo v dějiště zajímavých česko-německých setkání. V sobotu proběhlo v místním kině Center vyvrcholení 13. hornofranckého festivalu mládežnických filmů JUFINALE, do kterého se letos poprvé díky projektu Sousedé se stávají přáteli (2012-2013) mohli zapojit i mladí filmoví tvůrci z Česka.

Během celého dne se tak na stříbrném plátně hlavního kinosálu setkávali české a německé soutěžní snímky a všude se to hemžilo návštěvníky z obou zemí. Na večerní udílení cen se hlediště zaplnilo k prasknutí a atmosféra při udělování "jufinalových Oscarů" byla takřka hollywoodská.

Během celého víkendu se pak k příležitosti filmového festivalu setkali mladí Češi a Němci, kteří ve smíšených skupinách pracovali na zajímavých mediálních projektech. Nad společnými úkoly zapomněli na jazykové bariéry, sdíleli společný zájem o film, animaci či práci s veřejností a ve vzájemné spolupráci se naučili mnohému novému.

Na facebookové stránce JUFINALE Oberfranken, která vznikla v průběhu setkání, si můžete prohlédnout nejen výsledky poctivé práce účastníků, ale také zdokumentovaný průběh sobotního festivalu.

Zprávu o víkendovém setkání od člena podpůrného týmu projektu si můžete přečíst zde.

 

Projekt "Sousedé se stávají přáteli (2012-2013)" je spolufinancován Evropskou unií v rámci programu Cíl 3 Česká republika – Svobodný stát Bavorsko.
Evropský fond pro regionální rozvoj: Investice do vaší budoucnosti

Aktuality

Doporučujeme

  • 12. 7. 2018 Tipy na letní dětské tábory s němčinou v roce 2018
    Přinášíme vám přehled letních táborů a workcampů pro rok 2018, kde se mohou děti a mladí lidé mimo jiné procvičit či zdokonalit v německém jazyce. Seznam bude průběžně doplňován. Chcete-li za organizátory svůj tábor na web přidat, můžete nám napsat...
  • 19. 6. 2018 Vypsání dobrovolnických míst v Německu - podzim 2018
    Je vám 18 – 30 let a chtěli byste strávit několik měsíců v Německu smysluplnou činností? Nebo víte o někom, kdo by si chtěl zpestřit studentská léta zajímavou stáží? Již od letošního září je v nabídce několik...
  • 23. 5. 2018 Gut drauf školení - strava, pohyb, stres
    Česko-německé školení GUT DRAUF, kde je hlavním tématem strava, pohyb a stres v práci s mládeží, se bude konat  15. - 17. června 2018   v Königsdorfu u Mnichova a je určeno pro pracovníky s mládeží, učitele a vychovatele z Česka a...
<%eshopCart%>

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube  

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita