Hledají se čeští účastníci na česko-německý tábor Spolu v pohybu

20. 5. 2016

Přátelé Herlíkovic pořádají ve dnech 1.–9. 7. 2016 v Krkonoších česko-německý tábor, na který hledají české účastníky. Tábor je zaměřený na aktuální téma migrace.  

Jako hosty jsou pozváni i někteří žadatelé o azyl. Zatím účast přislíbili dvě rodiny z Arménie a Sýrie. Arménská rodina žije v Liberci již deset let a mají dospívající kluky (17,18 let). Ze Syřanů přijede matka s dvěma dcerami, otec již našel práci - jejich příběh nedávno popsal Adam Šura z Diakonie. Na projektu orranizátoři spolupacují s paní Fendychovou z Diakonie.

Již je také domluvena i účast 14 mladých Němců ve věku 18-20 let (10 holek a 4 kluci) , kteří jsou v ČR celý rok jako dobrovolníci na různých místech v ČR.  Cena pro mládež bude max. 500 Kč / týden, pro starší 26 let 1500,- Kč.

Program se ještě vytváří. Možná je i účast jen na části pobytu.

Bližší informace, včetně kontaktů, naleznete v příloze.

Leták v čj

Aktuality

Doporučujeme

  • 3. 7. 2019 Staň se členem / členkou Česko-německého fóra mládeže!
    Je ti 16-25 let? Cestuješ rád/a do Německa? Máš chuť poznat nové lidi z Česka a Německa a zažít česko-německou spolupráci na vlastní kůži? Staň se členem Česko-německého fóra mládeže​!
  • 1. 7. 2019 Česko-německé setkání mládeže
    Je ti 16-26 let? 8.-10.11.2019 se bude v Berlíně konat již 10. česko-německé setkání mládeže. Nabídne spousty zajímavých workshopů k tématu demokracie, participace a diverzity.
  • 10. 6. 2019 Seminář dalšího vzdělávání v Památníku Terezín
    V rámci víceletého tématu Společnými vzpomínkami ke společné budoucnosti Tandem srdečně zve pracovníky s mládeží a pedagogy na seminář, jehož stěžejním tématem bude období druhé světové války a bude se...

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň