Hledá se partner pro projekt History goes digital

27. 8. 2020

Spolek Landesfilmdienst Sachsen für Jugend- und Erwachsenenbildung hledá partnerskou organizaci pro svůj projekt History goes digital - učení se historii v digitálních výměnách.

Projekt se zaměřuje na posílení povědomí o historii u mladých lidí z Česka a z Německa, a to zejména za využití digitálních nástrojů a metod aktivní práce s médii. Cílem je vytvořit eBooks, v nichž se mladí lidé společně budou zabývat obdobím nacionalismu a systémem koncetračních táborů, budou reflektovat vliv a využitelnost médií v souvislosti s popíráním skutečností daného období a se skupinovými nenávistnými projevy a budou diskutovat o svém pohledu na minulost, současnost i budoucnost a ve skupině jej zpracovávat. Výstupem tak budou videa, podcasty, texty, comixy aj. dle zájmů a preferencí účastníků.

Projekt má podpořit vnímání historie jako konstrukce pro porozumění dějinám, orientaci v současnosti a perspektivu do budoucna. Zároveň budou rozvíjeny kompetence účastníků v oblasti interkulturních výměn a mediálního vzdělávání. Celý projekt bude probíhat převážně virtuálně s ohledem na aktuální vývoj pandemie koronaviru.

Projekt začíná 1. listopadu 2020 a trvá do konce roku 2021.

Bližší popis projektu najdete zde.

Zájemci o spolupráci se mohou hlásit na kontaktu níže.


Michaela Dryjovámimoškolní oblast
Michaela Dryjová
e-mail: dryjova@tandem-org.cz
telefon: +420 377 634 754
 

Aktuality

  • 21. 9. 2020 Bavorské zastoupení v Praze nabízí pracovní pozici
    Hledáte práci v Praze, kde využijete němčinu a nadšení pro česko-bavorskou spolupráci? Kancelář Zastoupení Svobodného státu Bavorsko v Praze hledá spolupracovníka na částečný úvazek (30 h týdně).  
  • 15. 9. 2020 Projekt česko-bavorské výměny pedagogů mateřských škol a školních družin
    Díky finanční podpoře Bavorského ministerstva Tandem umožňuje intenzivní výměnu zkušeností mezi pedagogy českých a bavorských mateřských škol a školních družin. Zatímco přeshraniční setkávání dětí mnohá...
  • 15. 9. 2020 Program Odmalička to nevzdává!
    Tandem chce pomoci předškolním zařízením v udržení přeshraniční spolupráce. Pokud byste rádi realizovali projekt s Vaším německým partnerem, ale nevíte si rady, jak v situaci protipandemických opatření postupovat, ozvěte se. Program...

Doporučujeme

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň