HISTORY IN MOTION: Pohyb jako most mezi minulostí a přítomností

24. 7. 2018

Zajímá vás tanec, historie a česko-německé setkávání? Pak právě vám je určen umělecko-kreativní workshop, pořádaný v místě bývalého koncentračního tábora Flossenbürg ve dvou termínech: 3. – 7. 9. 2018 a 19. – 23. 11. 2018 pro 10 účastníků ve věku mezi 16 a 26 lety z Čech a Německa.

Na pětidenním workshopu účastníci poznají historické místo zcela vlastním způsobem. Taneční pedagog Alan Brooks jim pomůže vytvořit jejich choreografii. Účastníci se však nebudou zpaměti učit připravenou taneční choreografii, ale sami naleznou své výrazové formy pohybu. V dopoledních hodinách se budou účastníci zabývat historií koncentračního tábora. Následně své poznatky zreflektují za pomoci výkresů tehdejších vězňů, které převedou do pohybové formy. Na konci projektu si společně v malých skupinách vytvoří choreografii.

K účasti není potřeba mít předem žádné divadelní ani taneční zkušenosti.

PŘIHLÁŠKA A KONTAKT
Účastnický poplatek: 40 Euro pro účastníky z Německa / 750 korun pro účastníky z Čech
V ceně je započten program, ubytování, strava a cestovné během workshopu
Jazyky: němčina a čeština, překlad bude zajištěn

UZÁVĚRKA PŘIHLÁŠEK
Pro termín v září: 15. srpna 2018
Pro termín v listopadu: 7. října 2018
Přihlášky posílejte e-mailem (se jménem, adresou, telefonem a datem narození) na: sgrandke@gedenkstaette-flossenbuerg.de

Aktuality

Doporučujeme

  • 7. 8. 2019 Seminář dalšího vzdělávání v Památníku Terezín
    V rámci víceletého tématu Společnými vzpomínkami ke společné budoucnosti Tandem srdečně zve pracovníky s mládeží a pedagogy na seminář, jehož stěžejním tématem bude období druhé světové války a bude se...
  • 7. 8. 2019 Česko-německé setkání mládeže
    Je ti 16-26 let? 8.-10.11.2019 se bude v Berlíně konat již 10. česko-německé setkání mládeže. Nabídne spousty zajímavých workshopů k tématu demokracie, participace a diverzity.
  • 3. 7. 2019 Staň se členem / členkou Česko-německého fóra mládeže!
    Je ti 16-25 let? Cestuješ rád/a do Německa? Máš chuť poznat nové lidi z Česka a Německa a zažít česko-německou spolupráci na vlastní kůži? Staň se členem Česko-německého fóra mládeže​!

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň