Staň se členem / členkou Česko-německého fóra mládeže!

3. 7. 2019

Je ti 16-25 let? Cestuješ rád/a do Německa? Máš chuť poznat nové lidi z Česka a Německa a zažít česko-německou spolupráci na vlastní kůži? Staň se členem Česko-německého fóra mládeže​!

Co je Česko-německé fórum mládeže?

Fórum mládeže nabízí skupině 30 mladých lidí z Česka a Německa možnost pravidelně se setkávat, diskutovat a samostatně vytvářet projekty, tentokrát zabývající se tématem "Moje, tvoje, naše hranice".

Co tě čeká?

  • Fórum mládeže začne v září 2019 a skončí v březnu 2021. Všech 30 členů se sejde celkem čtyřikrát na plenárních setkáních (vždy od čtvrtka do neděle), která se konají střídavě po půl roce v Česku a Německu.
  • Diskuze s experty, workshopy, přednášky, poznávání nových lidí a míst a mnoho dalšího!
  • Budeš součástí menší pracovní skupiny, která se setkává i mimo plenární zasedání. Každá skupina si vymyslí a zrealizuje vlastní projekt – v jeho podobě se kreativitě meze nekladou (může jít o komiks, video, česko- německou kuchařku, výstavu, prostě co tě napadne)
  • Projekt by měl mít vazbu na hlavní téma, především by ale měl reagovat na nějaký konkrétní problém a být relevantní v česko-německém kontextu.
  • Náklady na cestovné, ubytování i stravu hradí Fórum mládeže.

Máš chuť se přidat? Neváhej a přihlas se!

Kde? Přihlášku pošli Monice na info@cnfm.cz. V případě otázek se na nás neváhej obrátit!

Kdy? Do 16. července 2019.

Jak? Zašli nám strukturovaný životopis a motivační dopis. Ten můžeš pojmout i kreativně (např. koláž, video, plakát a podobně), měl by ale odpovídat hlavně na tyhle otázky:

  • Proč se chceš stát členem / členkou Fóra?
  • Jaký aspekt tě osobně zajímá na tématu „Moje, tvoje, naše hranice“? Máš již nápad na projekt? Jakými problémy by ses chtěl zabývat?

Znalost němčiny je výhodou, ne předpokladem!

Aktuality

Doporučujeme

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň