Dobrovolnická akce a oslavy výročí Landjugend

7. 5. 2019

Německá mládežnická skupina Landjugend Wunsiedel i. Fichtelgebirge hledá partnerskou skupinu z Čech, s níž by rádi navázali kontakt v rámci oslav 70 let Landjugend.

K příležitosti tohoto výročí by německá skupina chtěla pozvat účastníky z Čech, s nimiž by rádi zasadili několik výročních stromů. Na oslavách chtějí přivítat skupinu ve věku 15 - 30 let v počtu zhruba 20 osob. Zaměření skupiny není prioritou, za důležité němečtí zájemci o spolupráci považují chuť účastnit se česko-německých aktivit pro mládež, zájem na přeshraniční spolupráci a v případě spokojenosti obou stran také reciprocitu výměn.

Akce se koná 8. června 2019. Pro účastníky z Česka je doprava a stravování na místě hrazena z projektu Přátelství bez hranic.

Landjugend je organizace s všestranným zaměřením, která sdružuje místní mládež. Jejich široký záběr lze přirovnat k českým dobrovolným hasičům.

Pro další informace se na nás můžete obrátit na níže uvedených kontaktech.

 

     


Michaela Dryjovámimoškolní oblast
Michaela Dryjová
e-mail: dryjova@tandem-org.cz
telefon: +420 377 634 754
 

Aktuality

  • 11. 11. 2019 Mladí lidé v Berlíně
    Na jubilejním 10. česko-německém setkání mládeže v Berlíně ve dnech 8. – 10. 11. jsme spolu s téměř sty účastníky zakončili stěžejní téma pro roky 2017-2019 Společnými vzpomínkami ke společné budoucnosti . Zároveň...
  • 24. 10. 2019 Z kontaktní databáze: hledá se hudební škola či spolek k mezinárodní spolupráci
    Dětský a mládežnický orchestr Gleichamberg (dechová hudba) hledá českou hudební školu či hudební spolek k mezinárodní spolupráci.
  • 22. 10. 2019 Zažij Plzeň! potřebuje nové průvodce a průvodkyně!
    Prohlídky Zažij Plzeň! nabízí interaktivní program zaměřený na kulturu, historii a jazykové aktivity pro české a německé skupiny z řad škol, spolků, apod. Účastníci poznávají město prostřednictvím úkolů a her a zároveň se prvky...

Doporučujeme

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň