Den otevřených dveří v německých firmách

31. 5. 2017

Německé velvyslanectví v Praze zve srdečně školy i jednotlivce na Den otevřených dveří v německých firmách po celém Česku. Akce proběhne od 2.–10. června 2017 v celkem 6 krajích. Nenechte si tuto příležitost ujít!

Pro všechny zájemce, především ale pro děti a mládež, proběhnou v několika krajích České republiky Dny otevřených dveří v německých firmách.

Cílem je otevřít dveře firem pracovním silám zítřka a ukázat, co danou firmu činí neobvyklou. Návštěvníci budou mít možnost poznat pracovní svět v praxi, něco si vyzkoušet, na něco si sáhnout a na něčem se podílet. Projekt „Den otevřených dveří ve firmách“ by měl být aktivním krokem proti nedostatku mladých lidí v technických povoláních a zároveň má ukázat celou šíři a inovační sílu německých podniků v České republice.

Projekt probíhá v rámci Česko-německého kulturního jara, přeshraniční kulturní iniciativy Německého velvyslanectví v Praze, Goethe-Institutu v Praze, Česko-Německého fondu budoucnosti a českých center v Berlíně a Mnichově ve spolupráci s Ministerstvem kultury ČR a Ministerstvem zahraničních věcí ČR.

Veškeré informace o termínech a možnosti rezerování míst naleznete na webu německého velvyslanectví.
Pro dotazy kontaktujte koordinátorku Karolínu Kousalovou.

Leták k akci

.


Iva Břendováprogram podpory odborných praxí
Jarmila Půbalová
e-mail: pubalova@tandem-org.cz

telefon: +420 377 634 759
skype: odbornepraxe

Aktuality

  • 26. 5. 2020 LIVE STREAM prezentace Lanterna futuri
    Rádi bychom Vás / Tě srdečně pozvali ve středu, 27 .5. 2020 , v 18 h. na LIVE-streamovou prezentaci, ve které jednotlivé dílny online představí výsledky své umělecké produkce. Již od soboty společně pracují mladí lidé z ČR, Německa a Polska v rámci...
  • 25. 5. 2020 NOVĚ: vypisujeme podporu pro online setkání v rámci "Rozjeď to s Tandemem"
    V programu podpory česko-německých a česko-rakouských výměn Rozjeď to s Tandemem! je nyní možné žádat až o 20.000 Kč na online přeshraniční projekty, které je možné realizovat až do konce kalendářního roku 2020.
  • 15. 5. 2020 Česko-německo-polské Online-setkávací dílny Lanterna futuri
    Srdečně vás zveme na kreativní česko-německo-polské dílny Lanterna futuri - ONLINE od 23. - 27. 5. 2020. Nabídka je určena komukoliv z ČR, Německa a Polska ve věku 15-19 let. Uzávěrka přihlášek:  17. 5. 2020.  Účast je zdarma!

Doporučujeme

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň