DIVERZITA: Čtení a beseda s afghánským autorem Hassanem Ali Djanem o integraci

10. 12. 2018

Dne 27. 11. 2018 se  v Plzni konalo autorské čtení v Café Kačaba kde Hassan Ali Djan prezentoval český překlad své knihy „Afghánistán. Mnichov. Já“, vyprávějící o cestě z Afghánistánu do Evropy a následné integraci do německé společnosti.

Hassan ve své knize popisuje, jak vypadá těžký život v Afghánistánu a proč se rozhodoval vycestovat a najít novou naději v jiné zemi. V Německu našel nový domov a velkou podporu veřejnosti, když pravidelně vyprávěl o svém životě a o podmínkách v německých uprchlických táborech. Konečně se mu podařilo napsat vlastní knihu a s podporou organizace Antikomplex se realizoval český překlad.

Během autorského čtení mělo publikum šanci zeptat se přímo Hassana na jeho život, rodinu a myšlenky o Evropě a diskutovat o hodnotách v moderním životě. Posluchači si mohli knihu koupit a nechat podepsat. Hassan poděkoval za pozvánku a příjemnou atmosféru. Akce proběhla za podpory spolků Antikomplex, z.s. a Ackermann-Gemeinde, e.V. a Tandemu.

Aktuality

Doporučujeme

  • 11. 6. 2019 Česko-německé setkání mládeže
    Je ti 16-26 let? 8.-10.11.2019 se bude v Berlíně konat již 10. česko-německé setkání mládeže. Nabídne spousty zajímavých workshopů k tématu demokracie, participace a diverzity.
  • 10. 6. 2019 Seminář dalšího vzdělávání v Památníku Terezín
    V rámci víceletého tématu Společnými vzpomínkami ke společné budoucnosti Tandem srdečně zve pracovníky s mládeží a pedagogy na seminář, jehož stěžejním tématem bude období druhé světové války a bude se...
  • 2. 5. 2019 Letní tábor pro děti z Plzně a Regensburgu
    Máte dítko ve věku 11-14 let a chtěli byste, aby si užilo konec prázdnin ve společnosti dětí z Regensburgu? Přihlašte ho na česko-německý tábor v termínu 26. – 31. 8. 2019 , kde ho čeká spousta zábavy i seznámení s němčinou. Uzávěrka...

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň