Čojč Pädagogika

24. 10. 2014 Pedagogická dílna od 27. do 30. 11. 2014 v Lázních Kynžvart na téma vedení česko-německých setkání a akcí.

V průběhu let, během nichž Čojčlandská kulturní síť funguje, se nám podařilo nasbírat velké množství metod, jak pracovat s národnostně smíšenými skupinami a vést je při mezinárodních setkáních. Společně se podíváme na otázky a problematiku česko-německého spolu-vedení:
 • Jak vést dynamicky, tzn. bez přebytečných "neustálých" překladů, tak aby vedení bylo ale srozumitelné oběma stranám?
 • Do jaké míry se mohou vedoucí vzájemně vhodně doplňovat, aniž by se pouze kopírovali v jiném jazyce.

„Řeč je pramenem nedorozumění.“
Antoine de Saint-Exupéry


Do jaké míry se mohou vedoucí vzájemně vhodně doplňovat, aniž by se pouze kopírovali v jiném jazyce Budeme se zabývat tím, jak pracovat se interkulturní skupinou, tak aby co nejlépe splynula v jeden celek

Jak naplánovat projektový den, i mimo jeho pracovní části, aby skupiny promísily? •Jaké rituály, úlohy, hry se osvědčily?

Jakým způsobem rozdělovat úlohy do párů a menších skupin, tak aby vytvářeli další komunikační impulsy?

Pro práci nad společnou inscenací: Představíme si různé metody, jak na projektu vzniklé texty převést do čojč-textů (tzn. textů, kterým rozumí diváci z obou stran hranice, aniž by bylo nutné překládat)

Vedení:

Rosalin Hertrich, divadelní pedagožka (BuT®) & lektorka/učitelka v oboru divadelních a mediálních věd. Pro čojč navrhla a vedla řadu projektů. Věnuje se vlastním projektů v oblastech režie a performance.

David Procházka, divadelní pedagog (BuT®) & absolvent v oborech mezinárodního obchodu a diplomacie. Pro čojč navrhl a vedl celou řadu projektů. V současné době spravuje českou kancelář čojče. Pro koho to je vhodné? Pro lidi aktivní v česko-německé spolupráci mládeže, pro ty, kdo se zabývají interkulturní prací s mládeží a pro účastníky všech těchto projektů, kteří by rádi sami zkusili vést nějakou takovouto aktivity, či přímo čojč-akci. Počet míst je omezen na dvanáct účastníků. Přihlas se proto, co možná nejdříve!

Cena:
25 EUR / 500 CZK pro žáky a studenty 
50 EUR / 1000 CZK pro výdělečně činné
V ceně je zahrnut koordinovaný příjezd a odjezd, ubytování, strava a účast na semináři.

Příjezd a odjezd:
Prosíme o příjezd prostředky veřejné dopravy. Do Mariánských Lázní existuje velmi dobré vlakové spoje, do Lázní Kynžvart dále jede autobus. Jízdné vlakem druhou třídou a autobusem budeme moci po předložení jízdenek proplatit.

Přihlášení:
 V případě zájmu se můžete přihlásit na rosalin.hertrich@cojc.eu nebo david.prochazka@cojc.eu

Pořádatel:
cojc gGmbH
Fürther Str.174a
90429 Nürnberg
Tel. 0911 3236692
Fax 0911 3236691

Aktuality

 • 26. 5. 2020 LIVE STREAM prezentace Lanterna futuri
  Rádi bychom Vás / Tě srdečně pozvali ve středu, 27 .5. 2020 , v 18 h. na LIVE-streamovou prezentaci, ve které jednotlivé dílny online představí výsledky své umělecké produkce. Již od soboty společně pracují mladí lidé z ČR, Německa a Polska v rámci...
 • 25. 5. 2020 NOVĚ: vypisujeme podporu pro online setkání v rámci "Rozjeď to s Tandemem"
  V programu podpory česko-německých a česko-rakouských výměn Rozjeď to s Tandemem! je nyní možné žádat až o 20.000 Kč na online přeshraniční projekty, které je možné realizovat až do konce kalendářního roku 2020.
 • 15. 5. 2020 Česko-německo-polské Online-setkávací dílny Lanterna futuri
  Srdečně vás zveme na kreativní česko-německo-polské dílny Lanterna futuri - ONLINE od 23. - 27. 5. 2020. Nabídka je určena komukoliv z ČR, Německa a Polska ve věku 15-19 let. Uzávěrka přihlášek:  17. 5. 2020.  Účast je zdarma!

Doporučujeme

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň