Co zažívá německý dobrovolník EVS v Čechách?

15. 12. 2017

V české kanceláři Tandemu působí od září 2017 německý dobrovolník Evropské dobrovolné služby Paul Schneider.  O jeho prvních zkušenostech a zážitcích po příjezdu do ČR si můžete přečíst v jeho blogovém příspěvku.

"Máte-li se zúčastnit On Arrival Semináře v České republice, tedy setkání evropských dobrovolníků, neznamená to, že se bude konat v některém z velkých měst jako Praha nebo Brno. On Arrival se často koná ve východní části republiky.  Místem konání mého On Arrivalu byl hotel Hamr ve Frýdlantu nad Ostravicí. Já byl spolu s franzouským dobrovolníkem ubytován v pětilůžkovém pokoji se samostatnou koupelnou.  O kvalitě stravy by se bohužel dalo diskutovat. Pro mě byla jednoznačně nejlepší snídaně a mé oblíbené české koláče, které jsme dostávali o přestávkách.

V okolí hotelu byla překrásná krajina. V době konání semináře  právě začínal podzim a na polních cestách se tak povalovalo žlutohnědé spadané listí. V městečku, kde se nacházel náš hotel, byl také malý obchod, do kterého jsme rádi chodili. A to hlavně pro Kofolu – českou verzi Coly, která chutná prostě skvěle!

Program semináře byl volný. Možná proto, že jde především o to, poznat ostatní dobrovolníky v Česku. Mimo to jsme měli každý den kurs češtiny, ve kterém jsme se naučili nejdůležitější věty pro konverzaci v hostitelské zemi. V neděli jsme si odpolední program zorganizovali sami. Zahrnuty byly workshopy k tématům jako je Brexit nebo situace romské menšiny na Slovensku. Mimo to zorganizoval Draco z Makendonie kurs cyrilice a jedna španělka kurs jógy.

Nejvíce jsem si užil čas strávený s ostatními dobrovolníky. Po večerech jsme společně sedávali a pili drinky v hotelovém baru. Ze semináře jsem si neodvezl pouze nová přátelství, ale také mnoho nabídek na přespání po celé České republice."

Víc příspěvků našich dobrovolníků najdete na portále ahoj.info!


projekt Ahoj.info

dobrovolnice Evropského dobrovolného sboru
Franziska Haag
e-mail: franziska@ahoj.info
telefon:+420 377 634 758

Aktuality

Doporučujeme

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň