Česko-německé semináře o aktivním občanství a neformálním vzdělávání

4. 2. 2015 Pedagogické workshopy k tématům rasismu, extremismu, interkulturního, neformálního a občanského vzdělávání. 23.–26. 3. v Drážďanech a 7.–11. 6. v Praze. Hledáte nové cesty jak zapojit mladé lidí do politických a veřejných věcí? Nevíte jak pedagogicky přistoupit k tématu rasismu a extremismu? Rádi byste v rámci interkulturního vzdělávání uměli lépe pracovat s historickými tématy? Chcete se seznámit s novými přístupy k neformálnímu vzdělávání? Zajímá Vás, co se v oblasti občanského vzdělávání dělá v Německu? Chcete sdílet své zkušenosti s lidmi, kteří rozvíjejí nejnovější přístupy v této oblasti?
 
Semináře pořádá Multikulturní centrum Praha, z.s. spolu s AdB, svazem německých vzdělávacích sdružujícím 170 vzdělávacích center a Nadací Bruecke/Most, německo-českou organizací pořádající setkání mládeže, v rámci projektu Match it podpořeném Erasmus+ (projekt č. 2014-DE04-KA105-001556). 
 
Termíny:
 
23. – 26. března 2015 - Drážďany, Nadace Brücke/Most
7. – 11. června 2015 - Praha, Toulcův dvůr

Workshopy doplní dva přibližně dvouhodinové online kurzy, které usnadní vzájemné seznámení a rozvoj budoucí spolupráce mezi jednotlivými účastníky.
 
Profil účastníků: lektoři, učitelé a další odborníci ideálně pracující v neziskové organizaci věnující se neformálnímu vzdělávání, interkulturnímu a lidsko-právnímu vzděláváním a(nebo) jiné práci s mládeží.
 
Maximální počet účastníků je 30 (15 z české a 15 z německé strany). Upřednostňujeme zájemce, kteří se budou moci zúčastnit obou workshopů.
 
Komunikačním jazykem je angličtina. Semináře jsou zdarma. Organizátoři pokryjí náklady na cestu, ubytování, jídlo.
 
V případě zájmu, prosím, zašlete email na workshopy@mkc.cz. V doprovodném mailu, prosím, pošlete svůj životopis. Též, prosím, napište, jestli se můžete zúčastnit obou workshopů.
 
Přihlášky zasílejte do 12. února 2015. Vaši účast potvrdíme do 16. února.
 

Aktuality

Doporučujeme

  • 17. 2. 2020 Tipy na letní dětské tábory s němčinou v roce 2020
    Přinášíme vám přehled letních táborů a workcampů pro rok 2020, kde se mohou děti a mladí lidé seznámit s vrstevníky ze sousední země a zdokonalit v němčině. Seznam průběžně doplňujeme. Chcete-li za organizátory svůj tábor na web přidat, můžete nám...
  • 29. 1. 2020 Hledají se dobrovolníci do projektu ahoj.info 2020
    Končíš školu a přemýšlíš, jakým směrem se budeš ubírat dál? Chceš získat nové zkušenosti, rozšířit si obzory a zlepšit si jazyky? Máš chuť podílet se na utváření společné...
  • 17. 12. 2019 Videoworkshop ahoj.info
    Poslední šance pro zájemce ve věku 16-26 let se přihlásit na náš seminář s tématem „Identita- Kdo jsi ve skutečnosti?“ . Seminář se koná 6. - 8. března 2020 ve Waldmünchenu (v Bavorsku), uzávěrka přihlášek je 6....

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň