Partnerské školy se zapojily do kulturních aktivit Pestrého kulturního jara

17. 2. 2017

Pestré kulturní jaro je název uměleckých aktivit, které pořádá Centrum Bavaria Bohemia a Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem na jaře roku 2017. Akce jsou součásti Česko-německého kulturního jara 2017, iniciativy k 20. výročí podepsání Česko-německé deklarace dne 21. ledna 1997.  

V rámci Pestrého kulturního jara je plánováno rozvěsit na stromech na veřejných místech – v areálu škol, v centrech měst a obcí nebo na jiných vhodných místech – pestrobarevné stuhy v národních barvách České republiky a Spolkové republiky Německo nebo jimi omotat kmeny stromů. To uskuteční žáci a učitelé v rámci společných akčních dnů na české a bavorské straně. Vzniknou tak dočasné pestrobarevné značky na veřejných místech, které budou upozorňovat na 20leté výročí pevných vzájemných vztahů. Žáci se v rámci přípravy budou ve školách zabývat dobovým historickým pozadím a obsahem Česko-německé deklarace.

Do akce se dosud zapojilo 32 partnerských škol, které budou společně zdobit v národních barvách veřejný prostor v období od 3. dubna do 28. května 2017. 

Zapojené školy: Mittelschule Neunburg v.W. + Základní škola Poběžovice, Clermont-Ferrand Mittelschule Regensburg + 28. Základní škola Plzeň, Staatliche Berufsschule Lichtenfels + Obchodní akademie Praha Satalice, Pfalzgraf-Friedrich-Mittelschule Vohenstrauß + Základní škola Stříbro, Grund- und Mittelschule Weiherhammer + 5. Základní škola Cheb, Pestalozzi-Mittelschule Weiden + 3. Základní škola Cheb, Markus-Gottwald-Schule Eschenbach + 4. Základní škola Cheb, Max-Reger-Schule Weiden + Základní škola Cerhovice, Wolfgang-Caspar-Prinz Grundschule Waldthurn + Základní škola Hostouň (Hostouň u Horšovského Týna), Grundschule Etzenricht + 4. Základní škola Cheb, Clausnitzerschule Weiden + Základní škola Tachov, Furth im Wald + Základní škola Domažlice (Komenskeho 17), Grundschule Furth im Wald + Základní škola Domažlice (Nová škola), Mateřská škola Kašperské Hory + Kinderhaus St. Elisabeth Grafenau, Mittelschule Dachelhofen + Střední škola živnostenská Sokolov, Ortenburg-Gymnasium Oberviechtach + Obchodní Akademie Dušni, Praha, Regental-Gymnasium Nittenau + Gymnázium a Střední odborná škola, Rokycany, Naabtal-Realschule Nabburg + Základní škola Horšovský Týn

Dotačními partnery jsou Česko-německý fond budoucnosti a okres Schwandorf. Patronát projektu převzala společnost MERO Germany AG, Vohburg a. d. Donau (společnost provozující středoevropský ropovod).

Kontaktní osoba pro akci Pestré kulturní jaro je Maika Victor-Ustohal: maika.victor@cebb.de

 

Česko-německé kulturní jaro 2017 je přeshraniční kulturní iniciativa Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v Praze, Goethe-Institutu v Praze, Česko-německého fondu budoucnosti a Českých center v Berlíně a Mnichově ve spolupráci s Ministerstvem kultury a Ministerstvem zahraničních věcí České republiky.

Program Česko-německého kulturního jara 2017 bude probíhat od 21. 3. do 21. 6. 2017. Další informace brzy naleznete také na adrese www.de-tsch.eu.


Blanka Petrlovásekretariát
Blanka Petrlová
e-mail: petrlova@tandem-org.cz
telefon: +420 377 634 755
skype: petrlova

Aktuality

Aktuální akce

Doporučujeme

  • 14. 11. 2018 ROZHOVOR: Za rovnoprávný svět musíme bojovat
    „Za rovnoprávný svět musíme bojovat,“ říká autorka knihy o diverzitě Anne Sophie Winkelmann v rozhovoru pro TANDEM. Vědomá práce s diverzitou ve vzdělávání mládeže představuje cestu k respektování jinakosti a rozmanitosti...
  • 7. 9. 2018 Praha pod hákovým křížem + Lidice - Seminář dalšího vzdělávání
    V rámci víceletého tématu Společnými vzpomínkami ke společné budoucnosti Tandem srdečně zve pracovníky s mládeží a pedagogy na seminář, jehož stěžejním tématem bude období druhé světové války a bude se konat...
  • 19. 6. 2018 Vypsání dobrovolnických míst v Německu - podzim 2018
    Je vám 18 – 30 let a chtěli byste strávit několik měsíců v Německu smysluplnou činností? Nebo víte o někom, kdo by si chtěl zpestřit studentská léta zajímavou stáží? Již od letošního září je v nabídce několik...

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube  

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita