Česko-německé komiksy vznikaly o víkendu v Plzni!

4. 5. 2016

Dva dny plné kreativity, kreslení, zábavy a kultury – to byl česko-německý workshop komiksu „Řekni to bublinou!“, který 29.–30. dubna 2016 pořádal projekt Zažij Plzeň! v prostorách Tandemu Plzeň. 8 mladých lidí z Česka a Německa se pod vedením Barbary Šalamounové, ilustrátorky a vedoucí Ateliéru komiksu a ilustrace pro děti na FUD Ladislava Sutnara, učilo nejen tvořit komiks, ale také se dozvědělo mnoho zajímavého o Plzni.

Účastníci prostřednictvím poutavě vysvětlované teorie postupně pronikali do světa komiksu a v návaznosti na to hned zkoušeli získané tipy v praktických příkladech. Vedle toho měli možnost poznat v rámci interaktivní prohlídky Zažij Plzeň! město, aby nakonec mohli sami vytvořit vlastní komiks právě s plzeňskou tématikou.

Během celé akce panovala výborná přátelská atmosféra, kdy mladí Češi a Němci společně pracovali, tvořili a komunikovali. „Naučil jsem se mnoho nového o komiksu a poznal milé lidi“, uvedl při odjezdu Mathias z Lipska, který vůbec poprvé navštívil Českou republiku. Právě propojení česko-německého prostředí a uměleckého tématu byl důvod, který všichni uvedli jako motiv svojí účasti a strávení společného času.  

Vzniklé komiksy, věnující se tématice města Plzně, budou využity při komunikaci interaktivních prohlídek Zažij Plzeň! česko-německé mládeži a široké veřejnosti. Projekt Zažij Plzeň! tímto děkuje všem účastníkům za jejich skvělé a inspirativní nápady!

Fotodokumentaci z akce si můžete prohlédnout zde

 

Akce byla realizována za podpory Plzeňského kraje.  

Aktuality

Doporučujeme

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň