Češi a Němci se vydávají na společnou pouť po Svatojakubské cestě na Katolické dny v Řezně

Vrámci 99. Německých katolických dní na konci května 2014 se koná v termínu 4.-6. 10. 2013 česko-německá pouť, která si klade za cíl spojovat obě země, obzvlášť řezenské, plzeňské a pražské biskupství. Pouť na etapy, kterou organizuje Katolické centrum pro vzdělávání dospělých v okrese Cham  začíná z Karlštejna do Rožmitálu pod Třemšínem. Jste srdečně zváni.

„Stavět mosty s Kristem“
Češi a Němci se vydávají na společnou pouť po Svatojakubské cestě na Katolické dny v Řezně


Od 28. května do 1. června 2014 se v Řezně konají 99. Německé katolické dny, jejichž motto zní „Stavět mosty s Kristem“. Na základě úzkých historických vztahů jsou na ně zváni zejména křesťané z plzeňské a pražské diecéze. (Více informací v češtině naleznete na: www.katholikentag.de)
Svatojakubská cesta do Santiaga de Compostela (Španělsko) podél starých obchodních stezek mezi Čechami a Bavorskem od pádu železné opony opět spojuje obě země, obzvlášť řezenské, plzeňské a pražské biskupství.
Katolické centrum pro vzdělávání dospělých v okrese Cham proto v roce 2013 a 2014 organizuje ve dvou etapách česko-německou pouť po Svatojakubské cestě z Prahy do Všerub

2. Konkrétní trasy a plán termínů
a) 4.–6. října 2013: etapa z Karlštejna do Rožmitálu pod Třemšínem (cca 75 km)
Němečtí účastníci mohou s ohledem na státní svátek přijet do Prahy vlakem již o den dříve, tj. ve čtvrtek 3.10.2013. Zde pro ně CK Křížek připraví malý kulturně-duchovní program.
Detailní program celé etapy najdete na poslední stránce.
b) 26.–28. května 2014 (termín bude ještě upřesněn): etapa z Nepomuku do Kdyně
Na přesné trase etapy a na termínu se skupina dohodne při první pouti v říjnu 2013. Každopádně bude z cíle etapy (Kdyně nebo Všeruby) následovat transfer poutníků do Řezna na Katolické dny.

3. Cíl: Katolické dny
Skupina dorazí do Řezna pravděpodobně ve středu 28. května (na přesném termínu se skupina ještě dohodne). Zde proběhne přivítání v poutním kostele Sv. Jakuba a poutníci se budou moci zúčastnit Katolických dnů. O své zkušenosti z poutě se budou moci podělit prostřednictvím fóra s názvem „Zkušenost víry v ateistickém prostředí“, jež v rámci Katolických dnů plánuje uspořádat bavorská Katolická akademie. Za tímto účelem byli osloveni Sr. Carmen Tatschmurat OSB (Mnichov/Praha), kardinál Dominik Jaroslav Duka (Praha), biskup František Radkovský (Plzeň) a biskup Rudolf Voderholzer (Řezno).
Ubytování pro poutníky bude zajištěno.

Více o pouti a přihlášky:
Informace o pouti v češtiněInformace v němčiněPřihláška

Aktuality

Doporučujeme

  • 12. 7. 2018 Tipy na letní dětské tábory s němčinou v roce 2018
    Přinášíme vám přehled letních táborů a workcampů pro rok 2018, kde se mohou děti a mladí lidé mimo jiné procvičit či zdokonalit v německém jazyce. Seznam bude průběžně doplňován. Chcete-li za organizátory svůj tábor na web přidat, můžete nám napsat...
  • 19. 6. 2018 Vypsání dobrovolnických míst v Německu - podzim 2018
    Je vám 18 – 30 let a chtěli byste strávit několik měsíců v Německu smysluplnou činností? Nebo víte o někom, kdo by si chtěl zpestřit studentská léta zajímavou stáží? Již od letošního září je v nabídce několik...
  • 23. 5. 2018 Gut drauf školení - strava, pohyb, stres
    Česko-německé školení GUT DRAUF, kde je hlavním tématem strava, pohyb a stres v práci s mládeží, se bude konat  15. - 17. června 2018   v Königsdorfu u Mnichova a je určeno pro pracovníky s mládeží, učitele a vychovatele z Česka a...
<%eshopCart%>

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube  

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita