Bavorské dny v Plzni

V termínu 16. a 17. května se uskuteční akce, která si klade za cíl představit kulturu našich nejbližších sousedů. Během dvou květnových dnů budou mít návštěvníci možnost poznat Bavorsko nejen jako zemi bílých klobás a výborného piva, ale rovněž jako zemi se zajímavou kulturou, progresivními mladými kapelami, nezaměnitelným přízvukem a regionálními produkty. Děti a studenti středních škol mohou v rámci programu shlédnout krátké německé filmy, při městské rallye poznat společnou česko-německou historii města a seznámit se s němčinou pomocí jazykové animace.

Pro širší veřejnost bude připraven hudební program na podiu v Proluce, kde vystoupí folklorní soubory a kapely nejrůznějších žánrů z Česka i Bavorska. Netradiční podívanou bude jistě i česko-německé divadelní představení. V sobotu dopoledne budou moci Plzeňané ochutnat pravou bavorskou snídani, zažít workshopy žonglérů a projektu Mini-Plzeň a ochutnat regionální produkty z příhraničí.

Během celé akce budou k dispozici jazykoví pomocníci, kteří návštěvníkům přispěchají na pomoc při jakýchkoli dorozumívacích potížích. U celé řady infostánků naleznou zájemci informace o česko-německých projektech, bavorských organizacích a spolcích a o Evropském hlavním městě kultury 2015.

V roce 2015 se v Plzni bude konat celý Bavorský týden s prezentacemi jednotlivých bavorských regionů. Tato akce česko-německého setkávání pak má pokračovat i v dalších letech a má si do budoucna získat pevné místo mezi tradičními akcemi města Plzně.

Akce je výsledkem spolupráce Plzně 2015, o.p.s. a Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže Tandem a jeho projektů Zažij Plzeň! a KULTURJAM. Na akcích se rovněž podílí Německá a Rakouská knihovna, Mini Plzeň a spolek Žonglér o. s.

Aktuality

Doporučujeme

  • 12. 7. 2018 Tipy na letní dětské tábory s němčinou v roce 2018
    Přinášíme vám přehled letních táborů a workcampů pro rok 2018, kde se mohou děti a mladí lidé mimo jiné procvičit či zdokonalit v německém jazyce. Seznam bude průběžně doplňován. Chcete-li za organizátory svůj tábor na web přidat, můžete nám napsat...
  • 19. 6. 2018 Vypsání dobrovolnických míst v Německu - podzim 2018
    Je vám 18 – 30 let a chtěli byste strávit několik měsíců v Německu smysluplnou činností? Nebo víte o někom, kdo by si chtěl zpestřit studentská léta zajímavou stáží? Již od letošního září je v nabídce několik...
  • 23. 5. 2018 Gut drauf školení - strava, pohyb, stres
    Česko-německé školení GUT DRAUF, kde je hlavním tématem strava, pohyb a stres v práci s mládeží, se bude konat  15. - 17. června 2018   v Königsdorfu u Mnichova a je určeno pro pracovníky s mládeží, učitele a vychovatele z Česka a...
<%eshopCart%>

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube  

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita