Pozvánka seminář o výukové metodě Persona Dolls

7. 5. 2015

Pozvánka pro rodiče, pedagogy i odbornou veřejnost na seminář, který se koná 19. 5. 2015 v MŠ Mozaika v Jihlavě. Panenky s osobností neboli Persona Dolls jsou výukovou metodou, která pomáhá mluvit s dětmi o složitých tématech a učí, jak reagovat na předsudky.

Člověk v tísni zve na informační seminář, který se koná v úterý 19. 5. 2015 od 12:00 do 15:00 v zasedací místnosti ředitelství MŠ Mozaika, Březinova 114, Jihlava.   

Panenky s osobností nebo-li Persona Dolls jsou výukovou metodou, která pomáhá učitelům, jak mluvit s dětmi o tématech, která se špatně vysvětlují, učí, jak reagovat na předsudky a jak podporovat naplňování průřezových témat a klíčových kompetencí RVP.

Panenky přicházejí do kolektivu dětí a sdílejí s nimi svůj životní příběh a vybízejí děti, aby s nimi sdílely ten svůj. Panenky fungují jako prostředníci mezi učitelkami a dětmi i mezi dětmi navzájem, pomáhají dětem mluvit o sobě a bránit se, když se jim někdo posmívá – kvůli odlišnosti, chudobě nebo jinému jazyku.

Na semináři se seznámíte s cíli metody, jak lze metodu začlenit do práce s dětmi a do fungování běžného dne školky. Představíme vám také příklady dobré praxe z MŠ Mozaika Jihlava a témata, které metoda Persona Dolls pomůže při práci s dětmi otevřít. Soustředit se budeme i na další příklady užití metody z praxe.

Seminář je určen pro všechny zájemce o práci s metodou Persona Dolls – rodiče, pedagogy i odbornou veřejnost.

Informační seminář je zdarma. Prosíme o přihlášení na alena.felcmanova@clovekvtisni.cz do 15.5.2015

Aktuality

Doporučujeme

  • 17. 2. 2020 Tipy na letní dětské tábory s němčinou v roce 2020
    Přinášíme vám přehled letních táborů a workcampů pro rok 2020, kde se mohou děti a mladí lidé seznámit s vrstevníky ze sousední země a zdokonalit v němčině. Seznam průběžně doplňujeme. Chcete-li za organizátory svůj tábor na web přidat, můžete nám...
  • 29. 1. 2020 Hledají se dobrovolníci do projektu ahoj.info 2020
    Končíš školu a přemýšlíš, jakým směrem se budeš ubírat dál? Chceš získat nové zkušenosti, rozšířit si obzory a zlepšit si jazyky? Máš chuť podílet se na utváření společné...
  • 17. 12. 2019 Videoworkshop ahoj.info
    Poslední šance pro zájemce ve věku 16-26 let se přihlásit na náš seminář s tématem „Identita- Kdo jsi ve skutečnosti?“ . Seminář se koná 6. - 8. března 2020 ve Waldmünchenu (v Bavorsku), uzávěrka přihlášek je 6....

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň