150 motivačních kufříků pro učitele němčiny bylo slavnostně pokřtěno

29. 10. 2012 Na Goethe-Institutu v Praze se 26. října uskutečnil slavnostní křest motivačních kufříků „Jdi do němčiny!", které vznikly v rámci projektu Němčina nekouše ve spolupráci s Goethe-Institutem.
Kmotry motivačních kufříků se stali velvyslanec SRN Detlef Lingemann a náměstek Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR Jindřich Fryč.

"Jazyk je jako rostlina. Musíme ji okopávat, zalévat a starat se o ni. Učitelé jsou zahradníci a tímto kufrem jim dáváme do rukou další náčiní k jejich práci," pronesl ve svém projevu velvyslanec SRN Detlef Lingemann.
  
Na akci promluvili i ředitel Česko-německého fondu budoucnosti Tomáš Jelínek, zástupkyně ředitele Goethe-Institutu Praha Ulrike Lewark a ředitel Tandemu Plzeň Jan Lontschar.

Přítomno bylo rovněž více než 30 ředitelů a učitelů NJ ze škol zapojených do projektu Němčina nekouše, kteří při té příležitosti převzali kufry pro svoji výuku němčiny.
Motivační kufry dostalo i 10 jazykových animátorů, kteří v rámci projektu Němčina nekouše navštěvují základní školy a prostřednictvím jazykové animace motivují žáky k výuce německého jazyka.

V rámci projektu vznikl i krátký film dokumentující práci jazykového animátora a projekt samotný.

Český rozhlas 7 odvysílal reportáž natočenou přímo na akci slavnostního předání.

Na České televizi byl rovněž náš projekt prezentován.Fotodokumentace: Goethe-Institut a Mediafax

Aktuality

  • 26. 5. 2020 LIVE STREAM prezentace Lanterna futuri
    Rádi bychom Vás / Tě srdečně pozvali ve středu, 27 .5. 2020 , v 18 h. na LIVE-streamovou prezentaci, ve které jednotlivé dílny online představí výsledky své umělecké produkce. Již od soboty společně pracují mladí lidé z ČR, Německa a Polska v rámci...
  • 25. 5. 2020 NOVĚ: vypisujeme podporu pro online setkání v rámci "Rozjeď to s Tandemem"
    V programu podpory česko-německých a česko-rakouských výměn Rozjeď to s Tandemem! je nyní možné žádat až o 20.000 Kč na online přeshraniční projekty, které je možné realizovat až do konce kalendářního roku 2020.
  • 15. 5. 2020 Česko-německo-polské Online-setkávací dílny Lanterna futuri
    Srdečně vás zveme na kreativní česko-německo-polské dílny Lanterna futuri - ONLINE od 23. - 27. 5. 2020. Nabídka je určena komukoliv z ČR, Německa a Polska ve věku 15-19 let. Uzávěrka přihlášek:  17. 5. 2020.  Účast je zdarma!

Doporučujeme

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň