Seminář: "Co dělat proti pravicovému extremizmu?"

18. 2. 2011
Typ akce tematický seminář
Oblast mimoškolní oblast
Místo konání SRN, Sebnitz
Termín 18. - 20. únor 2011
Odpovědné osoby Petr Vaněk, Juliane Niklas
Cílová skupina zástupci organizací se zájmem o téma semináře, o nápady na zapojení prvků pedagogické práce proti rasizmu a pravicovému extremizmu do česko-německé spolupráce mládeže, příp. zástupci organizací v daném tématu již aktivních a zkušených
Cíle Zprostředkovat informační zdroje a materiály, poskytnout přehled o organizacích, které se tématu intenzivněji věnují, nabídnout motivaci, inspiraci a praktické metody, jak téma semináře integrovat do přímé česko-německé práce s mládeží, umožnit výměnu zkušeností k tématu
Účastníci 12 (ČR) + 12 (SRN)
Obsah Tématický seminář k možným aktivitám pro sdružení a organizace pracující s dětmi a mládeží.
Cena 400 Kč
Poznámka
Google Maps lokalita Sebnitz
Česko-německý seminář "Co dělat proti pravicovému extremizmu?" proběhl o předposledním únorovém víkendu v saském Sebnitz. Společně s Tandemem se na jeho přípravě podílel program Varianty (Člověk v tísni o.p.s.) a Informační a dokumentační centrum pro práci proti rasizmu z německého Düsseldorfu (IDA e.V.).

Seminář byl druhým krokem mimoškolní oblasti Tandemu na cestě s cílem začlenění protirastistické a protineonacistické práce s mládeží do česko-německé spolupráce, navazoval tak na pracovní setkání, které proběhlo v severočeském Üstí nad Labem o rok dříve.

V průběhu semináře se účastníci seznámili s koncepty protirastistické práce v Česku a Německu, vyzkoušeli různé aktivity aplikovatelné ve sdruženích dětí a mládeže a měli v neposlední řadě možnost představit své sdružení a instituce, stejně jako diskutovat výzvy, které před nimi v tematické oblasti semináře stojí.

Na základě vyhodonocení semináře Tandem rozhodne o svých dalších krocích v dané oblasti.

Pro informaci:
Leták semináře - stahujte (PDF, 250 kB)

Aktuality

Doporučujeme

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň