18. 5. 2026
Online Sprechstunde pro jazykové animátory*ky Tandemu
Místo konání:
online
Typ akce:
školení a další vzdělávání
Cílová skupina jazykoví*é animátoři*ky Tandemu
Cíle další vzdělávání a informování
Uzávěrka přihlášek 17. 5. 2026
Anotace
Informační, síťovací a vzdělávací online okénko Tandemu s jazykovými animátory*ky.
Témata druhé části online Sprechstunde, pro FBP Jasany:
- přípravné dny a jejich délka (2x 8 hod.) a náročnost pro účatsníky z pohled jasanstva
- přípravné dny v místě praxe x ve škole před výjezdem na praxi (rozdíl přípravné dny ve škole x v podniku)
- aktualizace PeXmory - sběr podkladů za chodu
Jazyk akce
Akce není tlumočena. Předpokládá se, že všichni účastníci ovládají jak češtinu, tak němčinu.

Aktuality
-
10.8.2026
Antisemitismus a pravicový extremismus jako výzva pro práci s mládeží
Pracujete s dětmi a mládeží a setkáváte se s projevy pravicového extremismu, radikalizace a antisemitismu a zajímá Vás, jak v takových situacích reagovat? Odborné setkání od 9. do 11. 11. 2026 v Dachau Vám k tomu nabídne prostor! -
31.7.2026
Malé bytosti, velké otázky: Jak vést děti k odpovědnosti a vztahu k přírodě?
Jak už v mateřské škole rozvíjet empatii, respekt a udržitelné myšlení? A jak dětem hravou formou ukázat, že i jejich každodenní jednání ovlivňuje svět kolem nich? Tandem zve pedagogy a pedagožky z českých a bavorských mateřských škol na česko-německý seminář Malé bytosti – velké hodnoty , který se uskuteční 16.–17. října 2026 v Chamu. -
7.7.2026
Česko-německé odborné setkání: Antisemitismus a pravicový extremismus jako výzva pro práci s mládeží
Pracujete s mládeží a chcete se dozvědět, jak pracovat s extremistickými výroky a projevy? Zveme Vás na česko-německé odborné setkání, kde skrz přednášky a workshopy otevřeme problematiku pravicového extremismu a antisemitismu v obou zemích a naučíme se pedagogické metody, jakými postupovat. Zároveň bude dostatek času na diskuzi, sdílení a navazování kontaktů.
Akce
-
odborné fórum3. 9. 2026 Předškolní oblast Termín
3. 9. 2026 Místo konání
Jablonec nad Nisou (přesné místo včas upřesníme)Česko-saské setkání školek v Jablonci / Treffen Sie tschechische und sächsische Kindergärten in Jablonec! (deutsche Version unten)
Chcete do své školky přinést hravou němčinu, najít partnerskou školku v Sasku nebo sdílet své zkušenosti s německými kolegy*němi? Koordinační centrum Tandem vás srdečně zve na přeshraniční setkání vyučujících z mateřských škol. Setkání je určeno pro všechny školky z obou stran česko-saské hranice. Je pro školky, které projekt Jazyk sousedů od začátku! znají, stejně jako pro všechny ostatní školky. -
infoakce14.–25. 9. 2026 Odborné praxe Termín
14.–25. 9. 2026 Místo konání
Informačí setkání členů konsorcia 2026-2027
-
metodický seminář18. 9. 2026 Oblast jazyka a jazykové animace Termín
18. 9. 2026 Místo konání
Javorná, skautská základna Bílý orelDalší vzdělávání jazykových animátorů*ek, tentokráte v lese
V rámci dalšího vzdělávání zveme veškeré animátorstvo Tandemu ku strávení společného času v šumavské přírodě. Čeká nás celý den v horách a v lese plný relaxačně-animačních technik, mindfullness, aktivit z přírodní pedagogiky a mnoho dalšího.
Nepřehlédněte
Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2026



