Online česko-německý seminář na téma "Participační projekty pro žáky středních a odborných škol". Představení stěžejního tématu Tandemu.

Obrátit se můžete na:

Iva BřendováProgram podpory odborných praxí
Jarmila Půbalová
e-mail: pubalova@tandem-org.cz

telefon: +420 377 634 759

metodický seminář Odborné praxe, stěžejní téma
Termín: 26. 10. 2021
Místo konání: online

Jaké mohou být participační projekty pro žáky středních a odborných škol? Přijďte se inspirovat, sdílet zkušenosti a diskutovat. Přizvání budou referenti z Česka i Německa. Kromě jiného se dozvíte více o stěžejním tématu Tandemu a vyzkoušíte si online platformu pro mezinárodní setkávání mládeže DINA.international.   

Online přihlášování je otevřeno do 20.10.2021

Program akce

14:00 Představení stěžejního tématu Tandemu
14:30 Evropský parlament mládeže a jeho aktivity pro střední a odborné školy (referent Martin Šimáček), diskuze
přestávka
15:00 Představení projektu dobré praxe z Německa, diskuze
15:30 Sdílení nápadů a inspirací, mentimeter
16:00 Ukončení

Seminář je zdarma a bude simultánně tlumočen.

Akce v rámci stěžejního tématu Tandemu “Mládež utváří budoucnost”  přispívají k tomu, aby se děti a mládež z České republiky a Německa  aktivně zabývaly společensko-politickými otázkami, které jim připadají  zajímavé, a aby přitom zohledňovaly aspekt diverzity. Prostřednictvím  práce s tématy, jako jsou například participace, demokracie a diverzita,  mají mladí lidé rozvíjet svůj úhel pohledu a schopnost kritického  úsudku, stejně jako poznávat možnosti vlastního jednání. Více informací o činnosti Tandemu v rámci stěžejního tématu naleznete na webových stránkách www.mladez-utvari-budoucnost.eu

DINA.international je online platforma pro mezinárodní výměny mládeže, která nabízí prostor pro projektovou práci a videokonferenční software.

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

TANDEM překračuje hranice – tipy na online aktivity a nástroje pro česko-německé výměny

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás na sociálních sítích: