Den s němčinou v Opavě

15. 10. 2019
Typ akce informační den
Oblast Oblast jazyka a jazykové animace
Místo konání Opava
Termín 15. 10. 2019
Odpovědné osoby

Michaela Kořánová

Petr Veselý

Cílová skupina žáci 2. stupně ZŠ a víceletých gymnázií; učitelé NJ, široká veřejnost
Cíle propagace německého jazyka a jeho přiblížení žákům a široké veřejnosti, prezentace projektu Němčina nad zlato
Účastníci žáci 2. stupně ZŠ a víceletých gymnázií, učitelé NJ, široká veřejnost
Obsah

Přehled programu, 15.10.2019: 10:00–12:00 hod.: Autobahnspiel – Procestuj Německo! 12:30–13:30 hod.: Koncert Uwe Kaa 09:00–12:30 hod.: Seminář pro učitele němčiny „Metody aktivizace žáků v hodinách němčiny“ 13:00-16:30 hod.: Seminář pro studenty germanistiky „Překládat znamená porozumět a zprostředkovat.“ Prosíme, nahlaste účast (své školy) na programu na e-mail: tatyana.synkova.extern@goethe.de Celý program je zdarma.

Cena
Spolupráce Německé Velvyslanectví v Praze, Goethe Institut Praha, Koordinační centrum česko-německých výmen mládeže Tandem Plzeň
Poznámka
Google Maps lokalita 0, 0

Dne 15. října 2019 proběhl v Opavě další Den s němčinou, v roce 2019 již druhý. Sešli se zástupci kampaně Šprechtíme, zástupci škol (ředitelé a učitelé středních škol a základních škol), zástupci firem, zástupci obchodní komory, zástupce kraje a Slezské univerzity v Opavě.

Nejprve proběhla oficiální část, kdy dal Goethe Institut podnět pro spolupráci firemní a školské sféry. Dále následovala prezentace Tandemu, kterou provedla dlouholetá jazyková animátorka Simona Pöder Innerhofer. Tandem byl prezentován jako celek s pozorností na nabídku pro školy a pak byla velká část věnována prezentaci nového projektu Němčina nad zlato.

Tyto počáteční vstupy pak daly impuls školám a firmám k debatě. Utvořili se skupiny škol s firmami. Každá skupina dostala otázky týkající se spolupráce s druhou skupinou a společně se o tématu pobavili a navázali kontakt.

Navíc se školy mohly přihlásit na vyzkoušení česko-německé jazykové animace v rámci projektu Němčina nekouše od Tandemu.


Eva WagnerováProjekty Němčina nekouše a Němčina nad zlato
Michaela Kořánová
e-mail: koranova@tandem-org.cz
telefon: +420 377 634 764
skype: nemcinanekouse

Aktuality

Doporučujeme

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň