Akce

• Kontaktní a tematický seminář pro české a německé učitele 2017 (23.–26. 11. 2017) Typ akce: tematický seminář
    Oblast: Školská oblast
    Místo konání: Německo
    Termín: 23.–26. 11. 2017
    Odpovědné osoby:

Lucie Tarabová, Ulrike Fügl

Cílová skupina: učitelé všech typů škol, kteří hledají partnerskou školu nebo již společně se svým partnerem plánují školní výměnu
    Cíle: navázání nových kontaktů, podpora stávajících česko-německých partnerství, seznámení s konceptem vědomé práce s diverzitou ve vzdělávání mládeže, zapojení tématu česko-německé spolupráce na památných místech a občanského vzdělávání do školních výměn, seznámení s možnostmi financování
    Účastníci: 24 účastníků z Česka a Německa
    Obsah:

Cena: 500 Kč
    Spolupráce: Gedenkstätte Flossenbürg, Česko-německý fond budoucnosti.
    Poznámka: Projekt spolufinancován Česko-německým fondem budoucnosti.
    Google Maps lokalita: 51.1656, 10.4515

Program

Seminář začíná ve čtvrtek večer společnou večeří v Museumscafé v památníku Flossenbürg. Po večeři začne program prvními inputy, seznamováním a úvodem do tématu.

V pátek je naplánovaná prohlídka památníku Flossenbürg a výstav, důraz bude kladen na metodicko - didaktické vstupy s ohledem na cílovou skupinu školních výměn. Na stránkách www.gedenkstaette-flossenbuerg.de / http://www.gedenkstaette-flossenbuerg.de/cs/uvodni-stranka/ se můžete již předem podívat na pedagogickou nabídku památníku. Dr. Christa Schikorra a Martin Rittner budou našimi průvodci a referenty.

V sobotu se dozvíte, jaké možnosti nabízí Tandem českým a německým partnerským školám nejen v rámci občanského vzdělávání. Představíme kontaktní databázi, programy podpory, vydané publikace a materiály. V průběhu dne můžete společně s kolegy ze sousední země zpracovat své nápady a projekty, naplánovat konkrétní setkání.

Samozřejmě se můžete přihlásit spolu se svým partnerským zařízením a využít čas k naplánování společného projektu.

V neděli společně zhodnotíme proběhlý program, důležité budou Vaše podněty a připomínky s ohledem na cílovou skupinu žáků a česko-německé výměny.

Zájemci

Seminář je určen pedagogům z Česka a Německa. Znalost tématu a zkušenosti s česko-německými výměnami nejsou podmínkou! Seminář bude tlumočen.

Hotel Meister Bär in Floß, Marktplatz 2, 92685 Floß.
    Příjezd a ubytování je individuální.

Příjezd je možný i veřejnými dopravními prostředky (vlakové spojení do Weidenu nebo Altenstadt/Waldnaab a poté autobusem 6272 směr Flossenbürg, výstup Floss)

Přihlašování

Přihlašování je možné do 08. 11. 2017 prostřednictvím online formuláře ZDE. Potvrzení účasti a další informace obdržíte po ukončení přihlašování.

Do přihlašovacího formuláře prosím nezapomeňte uvést, jakým způsobem přijedete. Pro transfer mezi ubytováním (Floss) a památníkem (Flossenbürg) potřebujeme ochotné řidiče, kteří mohou poskytnout na přejezd místo v autě. Náklady za transfer hradíme. Vaše možnosti prosím zaneste do přihlašovacího formuláře.

Poplatek
    Účastnický poplatek za seminář je ve výši 500 Kč. Více informací k uhrazení poplatku obdržíte s informacemi o potvrzení účasti. Náklady za ubytování, stravu, referenty a tlumočníky hradí Tandem s podporou Česko-německého fondu budoucnosti.

• Evaluační setkání projektových partnerů projektu Němčina nekouše III (24. 11. 2017) Typ akce: evaluační seminář
    Oblast: Oblast jazyka a jazykové animace
    Místo konání: Plzeň
    Termín: 24. 11. 2017
    Odpovědné osoby:

Michaela Kořánová

Cílová skupina: projektoví partneři
    Cíle: představení výstupů projektu Němčina nekouše III a následná evaluace
    Účastníci: projektoví partneři, média
    Obsah:

představení projektu Němčina nekouše III a následná evaluace jeho výsledků

Cena: zdarma
    Spolupráce: Tandem + partneři projektu Němčina nekouše III
    Google Maps lokalita: 49.7384, 13.3736

Akce se připravuje, sledujte náš newsletter Tandem info.

Nákupní košík

Váš nákupní košík je prázdný.

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte kolonku.

podrobná přihláška zde

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita