Akce

• Němčina nekouše – jednodenní školení jazykové animace pro učitele německého jazyka Zlín (1.–30. 4. 2020) Typ akce: školení a další vzdělávání
    Oblast: Oblast jazyka a jazykové animace
    Místo konání: Zlín
    Termín: 1.–30. 4. 2020

Michaela Kořánová

Cílová skupina: učitelé německého jazyka ze ZŠ a víceletých gymnázií
    Cíle: seznámení s metodou jazykové animace a její aplikace při výuce německého jazyka jako motivační prvek při volbě němčiny jako druhého cizího jazyka
    Účastníci: 10–20 učitelů německého jazyka ze ZŠ a víceletých gymnázií

teoretické základy jazykové animace, modelové situace v praxi

V DŮSLEDKU VLÁDNÍCH OPATŘENÍ V SOUVISLOSTI S AKTUÁLNÍ SITUACÍ ŠÍŘENÍ KORONAVIRU COVID-19 JE AKCE ZRUŠENA.

Situaci sledujeme a o jejím dalším vlivu na činnost Tandemu budeme průběžně informovat na webu, na facebooku a v newsletteru.

Google Maps lokalita: 49.2244, 17.6627

Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem pořádá jednodenní seminář jazykové animace pro učitele německého jazyka. Po absolvování tohoto školení mohou učitelé sami motivovat své žáky k němčině pomocí jazykové animace.

Předběžný program:

- metodika a teorie jazykové animace

- seznámení s metodickou brožurou aktivit

- praktický nácvik motivační jazykové animace s aplikováním nových poznatků

- modelování reálné situace výuky s rozdělením rolí žáků a pedagogů

- krátké hodnocení aktivit

- prezentace vlastních interaktivních výukových metod

- předání osvědčení, krátká evaluace

Jazyková animace je nekonvenční a zábavná metoda, která přispívá k odbourávání strachu z mluvení a případných komunikačních bariér a mylných představ spojených s obtížností jazyka sousedního státu. Nejedná se přitom o systematické učení cizího jazyka. Těžiště je kladeno na výsledek komunikační situace, ne na jazykovou správnost. Jazyková animace mmj. zřetelně zkracuje čas, který je třeba k vzájemnému poznání a překonání nejistoty při bezprostřední konfrontaci s cizím rodilým mluvčím v běžných životních situacích. Pomáhá účastníkům vědoměji vnímat jak vlastní, tak cizí jazyk.

Datum a místo konání bude upřesněno.

• Zahájení nového stěžejního tématu na roky 2020 - 2022 (23.–25. 4. 2020) Typ akce: příležitostná akce
    Oblast: Stěžejní téma
    Místo konání: Würzburg
    Termín: 23.–25. 4. 2020

Michaela Dryjová

Cílová skupina: odborníci, pracovníci s mládeží, partnerské organizace
    Cíle: představení nového tématu, navázání kontaktů
    Účastníci: 40 z Česka a 40 z Německa
    Obsah:

Zahajovací akce k novému stěžejnímu tématu Tandemu na roky 2020 - 2022 "Mládež utváří budoucnost. Demokracie, participace, diverzita". Během akce bude účastníkům představen tříletý záměr projektu, možnosti přeshraniční spolupráce v této tematické oblasti a nabídnuty workshopy či diskusní skupiny s odborníky.

Google Maps lokalita: 49.7913, 9.95335

Organizační informace:

Místo konání:

Jugendbilgungsstätte Unterfranken
    Bernerstraße 14
    97084 Würzburg
    www.jubi-unterfranken.de

Tandem přebírá náklady na program, ubytování a stravování.

Ubytování:

Ubytování je zajištěno ve dvoulůžkových pokojích. V případě zájmu o jednolůžkový pokoj si jej účastník zajistí a uhradí sám.

Přihlašování:

Přihlašování je možné pomocí přihlašovacího formuláře.

Uzávěrka přihlášek je 27. března 2020.

Do 1. dubna 2020 od nás obdržíte potvrzení Vaší přihlášky a další informace k akci. V případě zrušení Vaší účasti po 1. dubnu 2020 jsme nuceni vyžadovat storno poplatek ve výši 50€.

Jízdné:

Jízdné 2. třídy vlaku či autobusu bude proplaceno do výše 50% skutečných nákladů na základě předložených originálů jízdenek. Jízda autem může být proplacena pouze do výše jízdného 2. třídy vlaku či autobusu.

Celá akce je simultánně tlumočena.

Předběžný program akce

• Němčina nekouše - jednodenní seminář jazykové animace pro učitele českého jazyka (1. 10. – 30. 11. 2020) Typ akce: školení a další vzdělávání
    Oblast: Oblast jazyka a jazykové animace
    Místo konání: bude upřesněno
    Termín: podzim 2020

Michaela Kořánová

Cílová skupina: učitelé českého jazyka z německých škol
    Cíle: seznámení s metodou jazykové animace a její aplikace při výuce českého jazyka jako motivační prvek při volbě češtiny jako dalšího cizího jazyka
    Účastníci: 10–20 učitelů českého jazyka z německých

teoretické základy jazykové animace, modelové situace v praxi

Cena: zdarma
    Spolupráce: Česko-německý fond budoucnosti, Velvyslanectví Spolkové republiky Německo, Kampaň Šprechtíme, Tandem Regensburg
    Google Maps lokalita: 50.8266, -4.5436

Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem pořádá jednodenní seminář jazykové animace pro učitele českého jazyka v Německu. Po absolvování tohoto semináře mohou učitelé sami motivovat své žáky k češtině pomocí jazykové animace.

Předběžný program:

- představení Tandemu, představení projektu Němčina nekouše a jazykové animace v teorii a praxi

- seznámení s metodickou publikací

- praktický nácvik motivační jazykové animace s aplikováním nových poznatků

- modelování reálné situace výuky s rozdělením rolí žáků a pedagogů

- krátké hodnocení aktivit

- prezentace vlastních interaktivních výukových metod

- krátká evaluace, rozloučení a předání osvědčení

Datum a místo konání bude upřesněno.

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň